Copyright Kok van der Meij Fotoschool Keistad kunst 1024px

Fotobespreking – de kunst van het weglaten


Hoofddocent Sander Ruijg van Fotoschool Keistad in Amersfoort bespreekt iedere maand het werk van een cursist of een student.

Dit is een foto van Kok van der Meij, een deelnemer van de eerste Jaaropleiding bij Fotoschool Keistad. Het beeld toont een bijzonder moment. Je weet niet precies wat er te zien is. Dat maakt de foto spannend.

De foto is gemaakt met een iPhone.

Zo zie je maar weer: je hoeft geen professionele apparatuur te hebben om mooie foto’s te maken. Kok ontzenuwt dat hardnekkige misverstand met deze prachtplaat.


Image

©Kok van der Meij
'Lightcloud'

Sluitertijd 1/120 | Diafragma f/2.4 | ISO 80 (iPhone 5C)

Bekijk de website van Kok


Wat ik mooi vind aan deze foto zijn een paar dingen:
  • Uiteraard de belichting; precies goed. Wist je dat je met een Iphone ook gewoon kan onder-en overbelichten?
  • Het formaat. Vierkant. Nu laat de foto’ doordat het een vierkant is, net genoeg zien; geen grammetje teveel of te weinig. Ik heb het gevoel dat er zich buiten het beeld niets meer bevindt wat de foto ten goede was gekomen. Kunst van het weglaten dus.
  • Zie je dat bijna iedereen naar rechts kijkt en alleen het jongetje naar links?
  • De bewerking is ook goed; er is wat gespeeld met de helderheidsknop in Lightroom (clarity) en de saturatie is teruggeschroefd
  • Dat de zeggingskracht groot is. Waar kijken we naar? Wat doen ze? Er kijken verschillende mensen naar boven maar wat is daar dan te zien?
Dat laatste verklappen we niet, maar als je het weet…..